تاریخچه و سوابق

تاریخچه و سوابق

شرکت خط دریا بندر فعالیت خود را از سال 1379 با ماموریت ارائه خدمات نمایندگی به کشتی ها در محدوده آبهای بنادر جنوبی و شمالی ایران آغاز نمود. با گسترش فعالیت های شرکت و خرید یدک کش ایرج، این شرکت به حوزه خدمات حمل و نقل دریایی وارد شد. پس از آن شرکت با خرید یدک کش های دریا بندر 1 و 2 و بارج های نصر 823 و 825 و معین، ارائه خدمات حمل و نقل دریایی خود را گسترش داد.

با خرید یدک کش دریا بندر 5 که از نوع (USV) می باشد، این شرکت وارد حوزه ارائه خدمات دریایی به سکوهای نفتی شرکت فلات قاره ایران گردید. گسترش خدمات شرکت خط دریا بندر به شرکت نفت فلات ایران با به کار گیری دو فروند کروبوت نگین تاید 1 و 2 جهت ارائه خدمات حمل و نقل مسافر در مسیر جزیره خارک و سکوهای نفتی ادامه یافت. از دیگر خدمات این شرکت در حوزه دور از ساحل می توان به نصب جکت سکوی نفتی شرکت تسدید اشاره کرد که با موفقیت به پایان رسید.

در زمینه پروژه های راهبری، تعمیر و نگهداری شناورها توسط این شرکت می توان به پروژه های زیر اشاره کرد:

-        راهبری، تعمیر و نگهداری 6 فروند شناور جستجو و نجات در بنادر استان هرمزگان.

-        راهبری، تعمیر و نگهداری 6 فروند شناور جستجو و نجات در بنادر استان خوزستان.

-        راهبری، تعمیر و نگهداری 1 فروند شناور جستجو و نجات بندر در بنادر استان گیلان.

در بخش لایروبی این شرکت با ورود به پروژه راهبری لایروب هاپرساکشن یاسین در بندر انزلی ورود یافت و پس از انجام پروژه لایروبی نکا، به صورت مستقل به پروژه لایروبی حوضچه بندر زرآباد در چابهار ورود پیدا کرد.

شرکت خط دریا بندر ورود خود را به پروژه های سالویج با خارج سازی شناور مغروقه پر توان در آبهای خلیج فارس بوسیله شناور اروندتاید 1000 آغاز نمود.

اشتراک در خبرنامه

  • دفتر مرکزی تهران نشانی: خیابان وزرا ء خیابان 33 پلاک 25 طبقه ششم
  • شماره تماس تلفن: 88871834-88871842
    فکس: 88871558
  • ایمیل spl@spl.ir